top of page

Syksyn digikuvien kilpailun tulokset | Vuoden kuvaaja -tilanne

Digikilpailun jälkeen vuoden kuvaaja tilanteessa näkyy selvä kahden kärki ja juuri arvosteltu vedoskuvien kilpailu ratkaisee seuran Vuoden Kuvaaja 2021 tittelin. Aktiivisarjan paras on vuoden kuvaaja ja harrastajasarjan kolme parasta kuvaajaa nousevat ensi vuonna aktiivisarjaan. Vuoden kuvaaja tulokset julkistetaan seuran pikkujouluissa 1.12.

Digikilpailu - kuusi parasta kustakin teemasta:

Luonto- ja maisemakuvat

1. Kuvalla Lapin lumoissa, kuvaaja Tiit Kööbi 2. Siivet, Antti Korpela 3. Tuijotuskilpailu, Antti Korpela 4. Linnut kuun valossa, Jyrki Keivaara 5. Sillalla, Petri Peltola, 6. Tammerkosken iltavalaistus, Jyrki Keivaara (kuva)

Henkilökuvat

1. Lapin neito, Tiit Kööbi 2. Kesälomalla, Antti Korpela 3. Baseball Player, Janne Lehti 4. Kellokkaat, Tapio Yli-Honko 5. Josephine 2, Juha Jokinen 6. Sprite 1, Juha Jokinen


Muut kuvat

1. Metso, Antti Korpela 2. Portaat huipulle, Kyösti Mäkelä 3. Yllätysmuna, Antti Korpela 4. Vauhdikas leikki, Kati Nynäs 5. Surffarin mäki, Kristian Rastas 6. Hämeenkatu, Tiit Kööbi


Vuoden kuvaajakilpailussa on otettu käyttöön kaksi sarjaa, Harrastajasarja ja Aktiivisarja. Jäsen voi itse päättää kumpaan sarjaan kuviaan tarjoaa. Aktiivisarjaan pitää kuitenkin kuulua, jos kuvaa ammatikseen, omaa valokuvaajan arvoniä ja on vuoden lopussa Harrastajasarjan paras. Katso parhaat kuvat seuran galleriassa=>

Katso Vuoden kuvaaja -tilanne=>

112 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page