top of page

Syksyn 2020 vedoskisan tulokset

Kesällä korona hellitti sen verran otettaan, että päätimme järjestää vedoskisan arvostelun perinteisellä tavalla. Vedoksen arvosteltiin paikalle tulevien jäsenten toimesta. Vaikka Hatanpään koulun ruokalassa voitiin hyvät turvavälit pitää, tuomareita ei montaa ollut paikalla. Tarjottujen kuvien määrästä päätellen, taisi korona laiskistaa myös itse kisaan osallistumistakin.


Valokuvausseuran Vuoden Kuvaajaksi, eli kaikissa neljässä osakilpailussa eniten pisteitä keräsi Anitta Vuorisola.Kuvat olivat hienoja ja tässä tulokset:

Muut kuvat-teeman nimi 1. Rose Kuvaaja Antti Korpela 2. Talvehtinut Antti Korpela 3. Reflections Petri Peltola 4. Flowers Petri Peltola 5. Tampereen ilta Anitta Vuorisola 6. Puukirkko Kari Pietilä

Luonto- ja maisemakuvat -teemaou 1. Taivaan valot Kari Pietilä 2. Luostari Antti Korpela 3. Untuvikkoni Kari Pietilä 4. Kumpuileva kukkula Antti Korpela (kuva) 5. Maalaismaisema Anitta Vuorisola 6. Kohtaaminen Antti Korpela


Henkilökuvat -teema

1. Miete Jari Miettinen

2. Morsian ja kukat Juha Jokinen

3. Kuten Madonna Juha Jokinen

4. Uusi makuupussi Kari Pietilä

5. Showgirl Jari Miettinen

6. Toimistolla Kari Pietilä


Katso parhaat kuvat seuran galleriasta=> Katso Vuoden Kuvaaja-kilpailun lopputulokset=>

73 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comentarios


bottom of page