top of page

Turussa tuli kuvajytky!


Paitsi että valokuvausharrastus muuttuu valokuvausseurassa yksilölajista sosiaaliseksi yhdessäoloksi, niin se antaa mahdollisuuden näyttää kuvia muille ja saada niistä palautetta. Osallistuminen kotimaisiin ja kansainvälisiin näyttelyihin on seurassamme lisääntynyt. Niille, jotka vielä epäröivät osallistumista, voi todeta viime viikolla aiheesta käydyn keskustelun pohjalta, että kaikilla on hyvät mahdollisuudet menestyä. Yksi ja sama kuva voi mennä läpi yhdessä näyttelyssä mutta toisessa ei. Kaikki me - tuomaritkin - katsomme kuvia eri lailla ja pidämme toisesta, mutta emme toisesta. Kannattaa siis rohkeasti osallistua.

Liiton vuosinäyttelyssä Turussa tuli kuvajytky. Menestyksemme palkittiin näyttelyn parhaan seuran tittelillä.

Onnea kunniakirjan saaneille, kaikille kuvia läpi saaneille ja Mestarikuvaajalle.

Samalla Turun retkellä poikettiin Salon Veturitalleilla katsomassa Heikki Willamon näyttely.

Kuvat: Juha Jokinen ja Sakari Karri.


78 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki
bottom of page