top of page

Kevään 2020 digikuvakilpailu 1

Koronaepidemian takia keväällä pidettiin kaksi digikuvien kilpailua. Tämän kisan kuvat katseltiin vielä porukalla Hatanpään koululla. Huhtikuussa kilpailukuvat ladattiin kuvakansioihin ja arvosteltiin sähköisellä lomakkeessa sekä katsottiin webinaarissa. Kakkoskisan kuvat ovat tulossa tuonnempana nähtäväksi.

Henkilökuvien kuvaaminen lisääntynyt, siksi tämän vuoden kuvakilpailuissa kisataan kolmessa eri teemassa.Tulokset

1 Luonto- ja maisemakuvat

1. Bergsbotn by night, kuvaaja Anitta Vuorisola 2. Morningmist, Petri Peltola 3. Myrsky nousee, Kari Pietilä 4. Saariselkäni, Kari Pietilä 5. Karpänen, Kari Vahtolammi 6. Talvimaisema, Juha Jokinen


2 Muut kuvat

1. Lofoten Moonlight, kuvaaja Anitta Vuorisola 2. Valon heijastukset, Pirjo Tuominen 3. Winter fishing, Tuula Hautamäki 4. Hakaniemi, Kari Vahtolammi 5. A rose, Petri Peltola 6. Ruoho on vihreämpää…, Jari Montonen


3 Henkilökuvat

1. Gabriele, kuvaaja Anitta Vuorisola 2. Helsinki, Kari Vahtolammi (kuva) 3. Sisarukset, Kari Pietilä 4. Joy of winning, Simo Järvinen 5. Bare, Tuula Hautamäki 6. Vieno, Anitta Vuorisola


Katso kaikki oheiset kuvat seuran galleriasta=>

175 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comments


bottom of page