top of page

SKsL:n vuosinäyttelystä menestystä


Seuran jäsenet saivat mahtavan määrän kuvia läpi näyttelyyn ja kaksi kunniakirjaa. Vuosinäyttelyyn tarjottiin 2313 teosta 239 kuvaajalta ja 45 seurasta. Näyttelyyn hyväksyttiin 418 teosta (297 digikuvaa, 121 vedosta, sisältäen sarjat yksittäisinä teoksina), 148 kuvaajalta ja 38 seurasta (hyväksyntä % 18) Onnea kaikille!

KK= Kunniakirja

Hautamäki Tuula; Nostalgic (A1,KK) Hautamäki Tuula; Gentle touch (A1) Jaakkola Olli, SKsLM, AFIAP; Punaisen graniitin ranta (A2) Jokinen Juha, SKsLM, AFIAP; Forest nymph (A1) Jokinen Juha, SKsLM, AFIAP; Kirje (A1) Jokinen Juha, SKsLM, AFIAP; Kärsimys (A2) Karri Sakari; Rannalla (B1) Karri Sakari; Tiukka katse (B1) Karri Sakari; Pianisti (B1) Montonen Jari; Lunnit (A1) Montonen Taru; Riisuttu (A2) Peltola Petri; Taivaan varjot (B1) Peltola Petri; Vedenkiertoliittymä (B1) Pietilä Kari, SKsLSM, EFIAP, ARPS; Täältä tullaan (A1) Pietilä Kari, SKsLSM, EFIAP, ARPS; Saunan jälkeen (B1) Pietilä Kari, SKsLSM, EFIAP, ARPS; Tiirojen kisailu (B1) Pietilä Kari, SKsLSM, EFIAP, ARPS; Maisema Pirunkurusta (B1) Pietilä Kari, SKsLSM, EFIAP, ARPS; Sinitiainen (B1) Rotkus Marina; Blue Eyes (A1) Vuorisola Anitta; Foggy Valley (A1,KK) Vuorisola Anitta; Name’s… (B2)


126 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki
bottom of page